Pogoda w Lubuskiem. Przed nami mroźna noc - nawet 15 stopni na minusie

17 styczeń 2021
Autor: 
Lubuskie: Przed nami mroźna noc, nawet -15 stopni Redakcja

Nawet -15 stopni Celsjusza pokażą termometry w nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 stycznia) w województwie lubuskim. IMGW wydał już ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem.

W najbliższą noc temperatura spadnie mocno poniżej zera. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że miejscami osiągnie nawet -15*C. We znaki da się też wiatr o średniej prędkości od 10 do 15 km/h.

Meteorolodzy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku powiatów w Lubuskiem: zielonogórskiego, nowosolskiego, świebodzińskiego oraz międzyrzeckiego. Alert obowiązuje od godziny 20:00 w niedzielę, 17 stycznia do godz. 9:00, 18 stycznia.

Będzie ślisko na drogach

Wraz z niską temperaturą na terenie całego województwa lubuskiego prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Warunki do jazdy z pewnością będą trudne, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się samochodem i zdjęcie nogi z gazu. Na śliskiej i oblodzonej drodze nie należy też wykonywać gwałtownych manewrów kierownicą.

Przeczytaj też: Księża w lubuskich szpitalach. Rocznie zarabiają ponad pół miliona złotych. Gdzie najwięcej?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u