Zaćmienie słońca widoczne na lubuskim niebie!

10 czerwiec 2021
Zaćmienie słońca widoczne na lubuskim niebie! Redakcja

Częściowe zaćmienie słońca widoczne na lubuskim niebie! Pogoda sprzyja obserwacjom! 

W czwartek, 10 czerwca, od godziny 12 można obserwować częściowe zaćmienie słońca. Należy jednak pamiętać, aby wyposażyć się w odpowiednie narzędzie obserwacyjne, ponieważ obserwacja gołym okiem może nieść za sobą opłakane skutki, dodatkowo nie zobaczymy wtedy praktycznie nic. Z przedmiotów dostępnych pod ręką, do obserwacji może posłużyć nam stare zdjęcie rentgenowskie lub okopcona szybka. Możemy wykorzystać również maskę do spawania.

Zjawisko zaćmienia słońca występuje, gdy księżyc znajdzie się pomiędzy słońcem a ziemią, przysłaniając tym samym światło słoneczne. Częściowe zaćmienie słońca widoczne jest od godziny 11:55 do 13:53. 

Przeczytaj też: Lubsko: Złodzieje ukradli traktor ogrodowy. Policjanci odzyskali pojazd w kilka godzin!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.