Burze z gradem w Lubuskiem. IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia. Możliwe lokalne podtopienia!

29 czerwiec 2021
Autor: 
Burze z gradem w Lubuskiem. IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia. Możliwe lokalne podtopienia! Pixabay.com

IMGW wydało ostrzeżenia I oraz II stopnia przed burzami z gradem dla województwa lubuskiego. Lokalnie może spaść nawet do 50 mm deszczu! 

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia przed burzami z gradem dla całego województwa lubuskiego. Dla południowej części naszego województwa wydane zostało ostrzeżenie II stopnia. Prognozuje się burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad.

Północna część lubuskiego została objęta I stopniem ostrzeżenia. Tam prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenia dotyczące burz będą obowiązywać we wtorek, 29 czerwca od godziny 23 do środy, 30 czerwca do godziny 7 rano.

W całym województwie do godziny 20 obowiązują ostrzeżenia przed upałem. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 18°C.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u