Alert RCB dla lubuskiego! W nocy burze z silnym wiatrem i ulewnym deszczem!

29 czerwiec 2021
Autor: 
Alert RCB dla lubuskiego! W nocy burze z silnym wiatrem i ulewnym deszczem!

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert do mieszkańców lubuskiego. W nocy prognozowane są burze z silnym wiatrem i ulewnym deszczem! 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia przed burzami z gradem dla województwa lubuskiego. W południowej części naszego województwa prognozowane burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad.

Północna część ziemi lubuskiej również może spodziewać się burz, jednak będą one słabsze. Prognozuje się burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert RCB dla mieszkańców, którzy znajdują się w regionach objętych ostrzeżeniami. Jest to pierwszy w tym roku alert wydany dla województwa lubuskiego, który dotyczy zjawisk atmosferycznych. 

Przeczytaj też: Pożar dwóch budynków w Zielonej Górze. W akcji 11 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u