Kierowcy noga z gazu! Nocą na lubuskich drogach może być bardzo ślisko!

24 grudzień 2021
Autor: 
Kierowcy noga z gazu! Nocą na lubuskich drogach może być bardzo ślisko! Redakcja/Archiwum

Kierowcy noga z gazu! Nocą na drogach może być bardzo ślisko. Ujemna temperatura może powodować oblodzenie dróg oraz chodników.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -8°C do -5°C, temperatura minimalna przy gruncie około -10°C. Kierowcy oraz piesi powinni zachować szczególną ostrożność. Wracajmy bezpiecznie do domów!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy

Bezpieczeństwo na drogach

Blisko 200 policjantów samej drogówki codziennie wyjedzie na lubuskie trasy. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz prędkości, z jaką się poruszają. Przyjrzą się także stanom technicznym samochodów. Jak zapowiadają, nie będą pobłażliwi dla niebezpiecznych zachowań na drodze.

Pogoda na święta

Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do poniedziałku. W sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane a wiatr słaby. Temperatura oscylować będzie w granicach od -4°C do -2°C. Noc z soboty na niedzielę przyniesie mróz nawet do -10°C. W niedzielę zachmurzenie małe. Powieje słaby wiatr, temperatura od -6°C do -4°C.

Czytaj także - Wigilia na służbie. Zobacz, jak wyglądają święta u lubuskich strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u