Pogoda Lubuskie. Kolejne ostrzeżenia przed burzami. Wysłano Alert RCB

29 czerwiec 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Kolejne ostrzeżenia przed burzami Redakcja

Pogoda Lubuskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej po raz kolejny ostrzega przed burzami z gradem. Alerty wydano dla południowej części województwa.

W województwie lubuskim ponownie zagrzmi. Synoptycy IMGW wydali już ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem. Niebezpieczna aura ma utrzymywać się od godziny 21:00 w środę, 29 czerwca, do godziny 5:00 w czwartek, 30 czerwca.

Alerty wydano dla Miasta Zielona Góra oraz powiatów: zielonogórskiego, nowosolskiego, wschowskiego, żagańskiego oraz żarskiego.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 40 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - czytamy w ostrzeżeniu IMGW.

Wysłano Alert RCB

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało już Alert RCB.

- Uwaga! Dziś wieczorem (29.06) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - taki komunikat powinny otrzymać osoby przebywające w południowej części województwa lubuskiego.

W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy unikać też parkowania pod drzewami.

Przeczytaj też: Niski stan Odry w Lubuskiem. Kursuje tylko jeden z czterech promów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u