Pogoda Lubuskie. Uwaga kierowcy! Gęste mgły w nocy i nad ranem

31 październik 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Uwaga kierowcy! Gęste mgły w nocy i nad ranem Redakcja

Pogoda Lubuskie. Gęste mgły pojawią się na terenie regionu. Widoczność może spaść nawet do 50 metrów, co będzie niebezpieczne dla kierowców.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami. Te mają występować na terenie całego województwa lubuskiego.

- Miejscami prognozuje się gęste mgły ograniczające widzialność od 100 do 200 metrów, lokalnie do 50 m - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie IMGW jest ważne od godziny 19:00 w poniedziałek, 31 października, do godziny 10:00 we wtorek, 1 listopada. Prawdopodobieństwo zjawiska określono na 85 procent.

Policja apeluje o ostrożność

- Nagłe pogorszenie warunków drogowych potrafi zaskoczyć wielu kierowców, dlatego w czasie mgły powinniśmy dostosować zarówno prędkość, jak i styl jazdy do takich zmiennych warunków. Powinniśmy zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu oraz zmniejszyć prędkość tak, aby w razie niebezpieczeństwa móc w porę zareagować - apeluje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Akcja Znicz w Lubuskiem. Policja zatrzymała już 26 pijanych kierowców


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u