Pogoda Lubuskie. Czeka nas wyraźne ochłodzenie. IMGW: "przed nami silne obciążenie zimnem"

16 listopad 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Czeka nas wyraźne ochłodzenie

Pogoda Lubuskie. IMGW zapowiada wyraźne ochłodzenie. Już dziś nad Polskę zaczęło napływać powietrze pochodzenia arktycznego. Synoptycy prognozują przymrozki.

W najbliższych dniach pogoda w Lubuskiem, ale i w całej Polsce drastycznie się zmieni. Po wielu dniach z ciepłą aurą, jak na tę porę roku, spodziewamy się wyraźnego ochłodzenia.

- Już dziś nad Polskę nasunął się wyż z centrum nad Szwecją, a z północnego wschodu zaczęło napływać powietrze pochodzenia arktycznego. W kolejnych dniach silne obciążenie zimnem występować będzie głównie rano i wieczorem. Przy silnym i porywistym wietrze może utrzymywać się również lokalnie w ciągu dnia - czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

"Ochłodzenie będzie stanowić silny bodziec dla organizmu"

IMGW ostrzega, że w tym sezonie będzie to pierwsze obciążenie zimnem dla naszych organizmów. Ochłodzenie będzie dość silnym bodźcem, zwłaszcza że zmiana warunków termicznych będzie znaczna i nastąpi w krótkim odstępie czasu.

- Typową reakcją skóry przy pobycie na zewnątrz, w warunkach silnego obciążenia organizmu zimnem, jest w odczucie szczypania. W przypadku wydłużonego pobytu w terenie otwartym mogą pojawić się także dreszcze, bo w ten sposób mięśnie wytwarzają dodatkowe ciepło potrzebne do ogrzania organizmu - wyjaśniają synoptycy.

Radzi się, aby z uwagi na zbliżające się ochłodzenie z wyprzedzeniem przygotować odpowiednią odzież o większej termoizolacyjności. Rano i wieczorem rekomenduje się stosowanie czapki i rękawiczek. Ponadto warto zaopatrzyć się w kosmetyki ochronne do skóry.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Zostawił potrawę na kuchence i poszedł spać. Sąsiedzi wezwali strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u