Pogoda Lubuskie. Są ostrzeżenia przed burzami. Wysłano Alert RCB

05 lipiec 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Są ostrzeżenia przed burzami. Wysłano Alert RCB Redakcja

Pogoda Lubuskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Ma też mocno wiać. Do mieszkańców wysłano Alert RCB.

Dziś, 5 lipca, w województwie lubuskim ma ponownie zagrzmieć. To wszystko za sprawą chłodnego frontu atmosferycznego, który związany jest z niżem Poly. Synoptycy IMGW wydali już ostrzeżenia przed burzami z gradem.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 do 35 litrów wody na metr kwadratowy, oraz porywy wiatru do 90, a lokalnie do 100 kilometrów na godzinę. Miejscami grad - czytamy w ostrzeżeniu IMGW. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

Synoptycy wydali dla lubuskiego ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia. Do tego wyższego zakwalifikowano powiat krośnieński, nowosolski, żarski, żagański, wschowski, zielonogórski oraz miasto Zielona Góra. Niebezpieczna aura ma utrzymywać się od godziny 11:00 do 20:00.

Wysłano Alert RCB

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało już dodatkowo Alert RCB.

- Uwaga! Dziś (05.07) możliwe gwałtowne burze z gradem i silny wiatr. Zachowaj ostrożność i zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - taki komunikat powinny otrzymać osoby przebywające w województwie lubuskim.

W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy unikać też parkowania pod drzewami.

Przeczytaj też: Tragiczny pożar w Ośnie Lubuskim. Nie żyje jedna osoba, dwie zostały ranne


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u