Pogoda Lubuskie. W regionie pojawiły się burze. IMGW wydało ostrzeżenia

13 wrzesień 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. W regionie pojawiły się burze Redakcja

Pogoda Lubuskie. W województwie lubuskim odnotowuje się burze. Jednocześnie IMGW wydało ostrzeżenia dla całego regionu.

Po kilku dniach ze słoneczną aurą dziś zrobiło się pochmurnie. Miejscami na terenie województwa lubuskiego odnotowuje się już wyładowania atmosferyczne, którym towarzyszą intensywne opady deszczu oraz lokalne opady gradu. Burze przemieszczają się na południowy wschód.

IMGW wydało ostrzeżenia

O zjawiskach ostrzega już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 do 25, lokalnie do 35 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie synoptyków.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem będą obowiązywać dziś, 13 września, do godziny 16:00. Alerty dotyczą wszystkich powiatów województwa lubuskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia? - Ostrzeżenie przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia instytut.

W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami.

Przeczytaj też: 750 tysięcy dla jednostek OSP. To po pożarze hali w Zielonej Górze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u