Pogoda Lubuskie. Pada śnieg, jest ślisko. Czy zaskoczył drogowców?

21 listopad 2023
Pogoda Lubuskie. Pada śnieg, jest ślisko Redakcja/archiwum

Pogoda Lubuskie. W części regionu, w tym w Zielonej Górze pada śnieg. Jest ślisko. Na drogi wyjechały pługopiaskarki.

Sprawdziły się prognozy pogody. W południowej części województwa lubuskiego w godzinach wieczornych zaczął padać deszcz ze śniegiem, a nawet sam śnieg. Opad spowodował, że na trasach jest ślisko, jednak należy mieć na uwadze, że niektóre drogi mogą być już wkrótce skute lodem.

Pogoda Lubuskie - ostrzeżenia IMGW przed oblodzeniem

W nocy temperatura minimalna będzie wynosić około -4°C, z kolei przy gruncie około -6°C. Podobnie ma być rano w środę, 22 listopada. Ostrzeżeniem IMGW objęte jest miasto Zielona Góra oraz powiaty zielonogórski, krośnieński, żarski, żagański, nowosolski oraz wschowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, powodujących ich oblodzenie. Lokalnie ujemna temperatura powietrza utrzyma się także w środę w ciągu dnia - czytamy w komunikacie IMGW.

- Pamiętajmy, że mokra i śliska nawierzchnia może wydłużyć drogę hamowania pojazdu, dlatego w trudnych warunkach powinniśmy zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu oraz zmniejszyć prędkość tak, aby w razie niebezpieczeństwa móc w porę zareagować - apeluje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Pada śnieg. Odśnieżarki na drogach

Obecnie w naszym regionie warunki do jazdy są stosunkowo dobre. Jest jedynie ślisko. Sytuacja może się jednak zmieniać z godziny na godzinę, szczególnie w nocy oraz nad ranem. Dlatego najlepiej zarezerwować sobie więcej czasu na jazdę i zachować szczególną ostrożność na trasie.

Na lubuskie drogi wyjechały już pługopiaskarki, więc możemy chyba powiedzieć, że śnieg nie zaskoczył drogowców. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze, która zarządza drogami krajowymi na terenie województwa, na zimowe utrzymanie tras ma przygotowanych do pracy łącznie 80 pługosolarek i pługów. W magazynach drogowcy zgromadzili blisko 20 tysięcy ton soli oraz 40 ton chlorku wapnia.

- My staramy się utrzymać jak najlepsze warunki do jazdy, a wy zachowajcie ostrożność na drodze. Noga z gazu - podkreśla GDDKiA Zielona Góra.

Odśnieżarki na drogach zaobserwujemy już także w samej Zielonej Górze. Do akcji wyruszyły między innymi pługopiaskarki z Zakładu Gospodarki Komunalnej. - Walka rozpoczęta! Łatwo się nie poddamy - komentuje Krzysztof Sikora, prezes ZGK Zielona Góra.

Przeczytaj też: Kierowca Bolta łamał przepisy drogowe. Wpadł, bo zarejestrował to monitoring (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u