Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami i silnym wiatrem

22 listopad 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami i silnym wiatrem Redakcja

Pogoda Lubuskie. W nocy i nad ranem znów będzie bardzo ślisko. IMGW wydało już ostrzeżenia przed opadami marznącymi.

Ujemne temperatury nie odpuszczają w większości miejsc na terenie regionu, a do tego dojdą między innymi opady deszczu. To sprawi, że na drogach w całym województwie lubuskim po raz kolejny będzie tworzyć się tzw. "szklanka". Ślisko będzie także na chodnikach.

- Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z północnego zachodu w kierunku południowo-wschodnim - czytamy w komunikacie IMGW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent. Alert będzie obowiązywał w czwartek, 23 listopada, od północy do godziny 9:00 dla wszystkich powiatów w Lubuskiem.

Policja apeluje o ostrożność na trasach. - Przy śliskiej nawierzchni radzimy zdjąć nogę z gazu oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Pamiętajmy, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych - podkreśla podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Pogoda w Lubuskiem - silny wiatr

Marznące opady deszczu to jedno, ale synoptycy IMGW ostrzegają także przed silnymi porywami wiatru. W tym przypadku alert będzie obowiązywał od godziny 11:00 w czwartek, 23 listopada, do godziny 2:00 w piątek, 24 listopada.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu. Prawdopodobieństwo zjawiska wynosi 80 procent - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, które mogą zostać poderwane przez wiatr. Warto mieć naładowane telefony komórkowe, bo nigdy nie wiadomo, czy akurat nie dojdzie do awarii energetycznej. Radzimy też unikać parkowania samochodami pod drzewami lub słupami energetycznymi.

Przeczytaj też: Ślisko na drogach. Osobówka wypadła z drogi na krajowej "32" koło Zielonej Góry


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u