Pogoda Lubuskie. Ostrzeżenia IMGW dla całego regionu. Będą... przymrozki

20 kwiecień 2024
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Ostrzeżenia IMGW dla całego regionu

Pogoda Lubuskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami. Miejscami temperatura może spaść do minus 4 stopni Celsjusza.

Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata. To przysłowie świetnie obrazuje aktualną sytuację pogodową, która od początku miesiąca potrafi się zmieniać z dnia na dzień. Słońce przeplata się z deszczem, a nawet opadami gradu.

Pogoda Lubuskie - ostrzeżenia przed przymrozkami

Mocno zmienia się także temperatura, która dziś w nocy spadnie poniżej zera. IMGW wydało ostrzeżenia przed przymrozkami dla wszystkich powiatów w Lubuskiem. To wszystko za sprawą arktycznego powietrza, które napływa do Polski.

- Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C. Temperatura maksymalna w niedzielę i w poniedziałek około 6°C - czytamy w komunikacie IMGW.

Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent. Alert będzie obowiązywał od godziny 21:00 w sobotę, 20 kwietnia, do godziny 8:00 we wtorek, 23 kwietnia.

Pogoda w Lubuskiem. Kiedy będzie cieplej?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że powrót ciepła planowany jest na końcówkę przyszłego tygodnia, a dokładniej 26 kwietnia.

Przeczytaj też: Akcja policji w Zielonej Górze i okolicach. Posypały się mandaty (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u