Pogoda Lubuskie. Są ostrzeżenia IMGW dla części województwa

17 maj 2024
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Są ostrzeżenia IMGW dla części województwa Redakcja

Pogoda Lubuskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi porywami wiatru. Gdzie obowiązuje alert?

Województwo lubuskie od kilku dni jest dosłownie skąpane w słońcu. Codziennie mamy do czynienia z wysokimi temperaturami, co powoduje m.in. ekstremalne zagrożenie pożarowe. Teraz dołącza do tego zestawienia porywisty wiatr.

Pogoda Lubuskie. Silny wiatr - ostrzeżenia IMGW

Dziś IMGW wydało już ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Alert będzie obowiązywał w piątek, 17 maja, od godziny 11:00 do 17:00. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 75 procent.

- Prognozuje się wystąpienie lokalnie silnego wiatru o średniej prędkości do 55 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego wschodu i wschodu - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżeniem objęto teren miasta Zielona Góra oraz powiatów zielonogórskiego, międzyrzeckiego, świebodzińskiego, nowosolskiego, żagańskiego oraz wschowskiego.

Ostrzeżenia IMGW - alert pierwszego stopnia

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia?

- Ostrzeżenie przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia instytut.

Przeczytaj też: Alert RCB dla kolejnych miejsc w Lubuskiem. Bordowo na mapie regionu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u