Alert RCB i ostrzeżenia IMGW dla regionu. "Możliwe podtopienia"

30 czerwiec 2024
Alert RCB i ostrzeżenia IMGW dla regionu. "Możliwe podtopienia" Redakcja

Upalny weekend zakończy się silnymi burzami. IMGW wydał ostrzeżenia 2. stopnia dla całego województwa lubuskiego. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało też alerty. 

W całym województwie lubuskim temperatury oscylują w granicach 30°C. Do godziny 20 w niedzielę, 30 czerwca obowiązuje wydane przez IMGW ostrzeżenie przed upałem. Po południu, wieczorem oraz w nocy pogoda może zrobić się jeszcze bardziej niebezpieczna za sprawą gwałtownych i silnych burz. Dla całego regionu wydane zostało ostrzeżenie 2. stopnia przed burzami.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - ostrzegają synoptycy IMGW. Silne burze dały o sobie we znaki już w piątek, kiedy w rejonie Krosna Odrzańskiego przeszła nawałnica, która spowodowała znaczne szkody.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Posypały się mandaty. Policja z dronem łapała kierowców

Alert RCB dla Lubuskiego

Na telefony osób przebywających na terenie województwa lubuskiego zostały wysłane alerty RCB. - Uwaga! Dziś i w nocy (30.06/01.07) prognozowane gwałtowne burze i bardzo silny wiatr. Możliwe podtopienia. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie - brzmi treść wiadomości wysłanej przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że burze to zjawiska o charakterze lokalnym i nie zawsze muszą wystąpić na danym obszarze. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u