Kilka połamanych drzew. Zerwana linia energetyczna. Nad Zieloną Górą przeszła burza

30 maj 2017

Kilka minut po godz. 13.00 nad Zieloną Górą zawisły ciężkie, ciemne chmury, z których spadł ulewny deszcz. Opadom towarzyszył porywisty wiatr.

- Straz pożarna interweniowała trzynaście razy - mówi mł. bryg. Ryszard Gura, rzecznik KM PSP Zielona Góra. - Najgorzej było we wsi Słone, gdzie upadające drzewo pociagnęło za sobą linię wysokiego napięcia. Do połamań drzew doszło również przy ulicy Elektronowej oraz Wazów, na terenie Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa przy szpitalu.

Jak się dowiedzieliśmy w innych miejscowościach naszego województwa sytuacja była podobna. W Żaganiu straż pożarna interweniowała raz, przy zalanej posesji. Spadła tam grad. W Krośnie Odrzańskim oraz Nowej Soli strażacy interweniowali głównie przy połamanych gałęziach.

Instytut Meteorologii ostrzega, burze z gradem przewidywane są jeszcze dziś w dzień oraz w nocy (30-31.05), opady deszczu do 30 mm i porywy wiatru do 70 km/h.

AKTUALIZACJA: GODZ. 16.00

Wojewódzka Straż Pożarna w Gorzowie Wlkp. informuje, że w związku z burzą, która przeszła na woj. Lubuskim,  Straż Pożarna odnotowała łącznie 135 zdarzeń, głównie to powalone drzewa i gałęzie, w tym 12 pompowań wody z budynków i ulic. Brak poszkodowanych.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u