Ponad 60 zgłoszeń po nocnej nawałnicy

10 sierpień 2017

To była znacznie mniejsza skala zniszczeń niż sprzed tygodnia. Odnotowaliśmy 60 zgłoszeń na całym powiecie zielonogórskim - informuje rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, mł. bryg. Ryszard Gura.

Głównie strażacy zmagali się z lokalnymi podtopieniami - zalane posesje, budynki oraz ulice. W Droszkowie piorun uderzył w dach domu mieszkalnego. Doszło do pożaru. Na szczęście nikomu nic się nie stało a ogień został szybko ugaszony. 

- Zaczęło padać około godz. 3.00 - informuje rzecznik - początkowo nie wyglądało to na groźne opady ale deszcz padał nieustannie przez dwie godziny. Najwięcej interwencji było z Zielonej Góry. To kwiestia ukształtowania terenu.

W czwartek wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Pogoda będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Subiektywne odczucie temperatury okaże się gorące na północy i zachodzie, a w pozostałych rejonach - upalne.

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u