Możliwe gwałtowne burze w regionie. IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia

10 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Możliwe gwałtowne burze w regionie. IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia Pixabay

W ciągu najbliższej doby na terenie województwa lubuskiego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu i gwałtownych burz z gradem. Temperatura nadal będzie jeszcze wysoka - przekroczy 25 stopni. Zrobi się przy tym parno i duszno, lecz nie na długo. IMGW prognozuje już kolejne opady.

Szanse na wystąpienie burz na terenie naszego regionu ocenia się na 85%. Prognozuje się intensywne opady deszczu (nawet do 60 mm) i burze z porywami wiatru do 95 km/h. Synoptycy IMGW-PIB wydali już ostrzeżenie II stopnia dotyczące burz z gradem, które obowiązywać będzie od niedzieli, 10 czerwca (godzina 14:00), przez następną dobę.

Możliwe, że miejscami pojawią się lokalne podtopienia. W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być bardzo trudne, dlatego już teraz prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Godzina 13:50 - Pierwsze burze przechodzą już przez powiat słubicki, żarski oraz świebodziński. W kolejnych godzinach ma być ich coraz więcej.

Godzina 14:50 - W pobliżu Zielonej Góry pojawiły się pierwsze wyładowania atmosferyczne. Nadal jest tam jednak ciepło i duszno.

Godzina 16:40 - Deszcz cały czas pada na terenie powiatu świebodzińskiego, pojawiają się lokalne podtopienia. W Kostrzynie nad Odrą pokazały się pierwsze wyładowania atmosferycznie, a w Zielonej Górze zaczyna padać deszcz.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u