Uwaga! Silne porywy wiatru w regionie - nawet do 110 km/h. Może być niebezpiecznie

09 marzec 2019
Silne porywy wiatru w regionie - nawet do 110 km/h. Może być niebezpiecznie

Na terenie całego regionu prognozuje się wystąpienie silnych porywów wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już alert drugiego stopnia. Wiatr może osiągać prędkość nawet do 110 km/h.

Prędkość wiatru będzie gwałtownie wzrastać już od godziny 20:00. - Przewiduje się wystąpienie silnych powiewów wiatru o średniej prędkości od 30 do 45 km/h, w porywach do 110 km/h - informuje Piotr Szewczak, synoptyk IMGW-PIB. Ponadto możliwe jest, że na terenie województwa będą tworzyć się komórki burzowe.

Początkowo meteorolodzy wydali alert I stopnia. Obecnie został on zaaktualizowany do II stopnia i jest ważny do niedzieli 10 marca (godzina 2:00).

W nocy szczególnie powinni uważać kierowcy poruszający się po lubuskich drogach. Silny wiatr może łamać konary i przewracać drzewa, które mogą upadać na jezdnie.


Silne powiewy wiatru mogą stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi! Pamiętajcie o środkach ostrożności. Jak należy zabezpieczyć się przed wichurą?

  1. Właściwie zabezpiecz drzwi i okna, uprzątnij meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, które mogłyby zostać poderwane przez silny podmuch wiatru
  2. Unikaj przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi
  3. Nie prowadź prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków
  4. Przestaw samochód spod drzewa, tablicy reklamowej lub słupa energetycznego

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u