Zerwany dach i przewrócone drzewa. Skutki wieczornej nawałnicy w Nowej Soli (ZDJĘCIA)

30 lipiec 2019
Autor: 
Zerwany dach i przewrócone drzewa. Skutki wieczornej nawałnicy w Nowej Soli Redakcja

Krótka, ale wyjątkowo silna burza w połączeniu z porywami wiatru łamała drzewa w Nowej Soli. Strażacy interweniowali w samym mieście aż 22 razy.

W poniedziałkowe popołudnie przez teren całego województwa przechodziły burze. Jedna z komórek burzowych, która przyniosła intensywne opady deszczu oraz silne porywy wiatru pojawiła się między innymi nad Nową Solą.

Pierwsze zgłoszenia od mieszkańców zaczęły spływać do strażaków około godziny 16:30. Ratownicy w krótkim czasie interweniowali aż 22 razy. Najpoważniejsze było zdarzenie z Placu Floriana, gdzie silny wiatr zerwał około 130 metrów kwadratowych dachu. Ponadto uszkodzone zostały dwa kominy. - Dach został zabezpieczony folią. Teraz wszystko zależy od decyzji nadzoru budowlanego - mówi kpt. Tomasz Duber, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nowej Soli.

W trakcie nawałnicy na drogi oraz chodniki powaliło się wiele drzew. Kilka z nich spadło jeszcze na zaparkowane samochody. Dodatkowo przy ulicy Szkolnej wiatr wyrwał wysokie drzewo, które oparło się o budynek. - Strażacy przez kilka godzin dokładnie przycinali gałęzie. Wszystko po to, aby nie uszkodzić budynku - relacjonuje kpt. Duber.

Jedno z drzew, które spadło na torowisko przy ulicy Długiej, zerwało trakcję. Spowodowało to wstrzymanie ruchu kolejowego na trasie Nowa Sól - Bytom Odrzański i wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej dla pasażerów.

We wtorek, 30 lipca, miejskie służby komunalne od samego rana usuwają skutki nawałnicy. Działania przy użyciu podnośnika hydraulicznego wspomagają strażacy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u