Kierowcy noga z gazu! Na drogach może występować oblodzenie!

02 grudzień 2019
Kierowcy noga z gazu! Na drogach może występować oblodzenie! Pixabay.com

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają mieszkańców lubuskiego przed oblodzeniem. Może dochodzić do zamarzania mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Niebezpieczna sytuacja czeka nas już w nocy z poniedziałku na wtorek, tj. 2/3 grudnia. Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna wyniesie od -2°C do 0°C, przy gruncie do -2°C. 

Na oblodzonym chodniku nie trudno o upadek, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypomnijmy, że w zeszłym roku ponad 50 osób trafiło do szpitala w Zielonej Górze w tym jedna osoba w stanie poważnym została przyjęta na Oddział Neurologii - wszystko to za sprawą nocnych opadów deszczu i mroźnego poranka. Chodniki były skute lodem.

Zapisz się do naszego systemu informowania i bądź na bieżąco z sytuacją w Twoim regionie! Kliknij tutaj i zapisz się za darmo!

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u