W Lubuskiem znów silniej powieje. W porywach nawet do 100 km/h!

12 marzec 2020
W Lubuskiem znów silniej powieje. W porywach nawet do 100 km/h! Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województwa lubuskiego. Sytuacja pogodowa jest dynamiczna, istnieje możliwość podwyższenia stopnia ostrzeżenia!

W czwartek, 12 marca, od godziny 10 mieszkańcy województwa lubuskiego powinni spodziewać się silnych porywów wiatru, osiągających miejscami 100 km/h. Ta niebezpieczna aura ma potrwać do godziny 16. Synoptycy nie wykluczają podwyższenia stopnia ostrzeżenia ze względu na dynamiczną sytuację. 

- Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h z zachodu. Z prawdopodobieństwem 30% lokalnie mogą wystąpić porywy wiatru do 100 km/h. - czytamy w komunikacie na stronie IMGW.

Mocne podmuchy wiatru mogą stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi! Pamiętajmy o środkach ostrożności. Jak należy zabezpieczyć się przed wichurą?

  1. Właściwie zabezpiecz drzwi i okna, uprzątnij meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, które mogłyby zostać poderwane przez silny podmuch wiatru
  2. Nie wychodź z domu, jeśli porywy wiatru przekraczają 70 km/h
  3. Unikaj przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi
  4. Nie prowadź prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków
  5. Przestaw samochód spod drzewa, tablicy reklamowej lub słupa energetycznego

Bądź na bieżąco z sytuacją w Twoim regionie! Zapisz się do bezpłatnego systemu powiadamiania na platformie Messenger! Kliknij tutaj i zapisz się!

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u