Burze z gradem w Lubuskiem. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia!

13 czerwiec 2020
Burze z gradem w Lubuskiem. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia! Pixabay.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed burzami z gradem dla województwa lubuskiego. Lokalnie spadnie nawet 40 mm deszczu!

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują wystąpienie burz z gradem na terenie województwa lubuskiego. Wydane zostały ostrzeżenia I stopnia dla wszystkich powiatów województwa. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad. - czytamy w komunikacie IMGW-PIB.

Występowanie niebezpiecznych zjawisk prognozuje się już od godziny 13. Niebezpieczna aura utrzymywać się będzie do godziny 3 w niedzielę.

Zachęcamy do zapisania się do bezpłatnego systemu ostrzegania przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi na terenie naszego województwa. Zapisz się! 

Źródło: IMGW-PIB 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u