Burze z gradem w Lubuskiem. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia!

26 czerwiec 2020
Burze z gradem w Lubuskiem. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia! Pixabay.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia dla całego województwa lubuskiego przed burzami z gradem. 

Synoptycy IMGW prognozują występowanie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Ostrzeżenia I stopnia zostały wydane dla całego województwa i obowiązywać będą od godziny 14 do 22.

Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien.

Zachęcamy do zapisania się do bezpłatnego systemu ostrzegania przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi na terenie naszego województwa. Zapisz się! 

Źródło: KGP, IMGW-PIB

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u