Burze z gradem w Lubuskiem. Powieje nawet do 80 km/h!

19 lipiec 2020
Burze z gradem w Lubuskiem. Powieje nawet do 80 km/h! Fot. Dominik Brzezicki

Niedzielne popołudnie oraz noc upłyną pod znakiem burz z opadami gradu. Miejscami spadnie do 40 mm deszczu oraz powieje z prędkością 80 km/h. 

Dla całego województwa lubuskiego wydane zostały ostrzeżenia I stopnia przed burzami z gradem. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Ostrzeżenie obowiązywać będzie od godziny 15. Niebezpieczna aura może utrzymywać się do poniedziałku, do godziny 2 w nocy. 

Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien.


Zachęcamy do zapisania się do bezpłatnego systemu ostrzegania przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi na terenie naszego województwa. Zapisz się!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u