Burze z gradem w Lubuskiem. IMGW: Porywy wiatru do 85 km/h

26 lipiec 2020
Autor: 
Burze z gradem w Lubuskiem. IMGW: Porywy wiatru do 85 km/h Fot. Pixabay

Już niebawem na terenie województwa lubuskiego powinny pojawić się pierwsze komórki burzowe. IMGW wydało już ostrzeżenia i zapowiada silne powiewy wiatru.

Synoptycy prognozują wystąpienie burz w godzinach 12:00 - 19:00. W trakcie ich przechodzenia miejscami spadnie od 20 do 30 mm deszczu. Lokalnie może pojawić się również grad.

- Rozwijające się burze przybierać będą głównie postać pojedynczych komórek burzowych łączących się w burze wielokomórkowe. Możliwy będzie rozwój pojedynczych superkomórek burzowych - informują Polscy Łowcy Burz.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla wszystkich powiatów w regionie. Zapowiada też silne porywy wiatru do 85 km/h.

Miejscami mogą pojawić się podtopienia. Ponadto w trakcie opadów warunki do jazdy mogą być bardzo trudne, dlatego już teraz prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Unikajmy też parkowania pod drzewami.

Przeczytaj też: Masowe ilości dzików w Zielonej Górze. Rusza odstrzał zwierząt

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u