Jak napisać CV nauczyciela

Jeśli po raz pierwszy wchodzisz na edukację, pomocne może być pokazanie pracodawcom, że możesz uczyć w klasie. Imponujący życiorys nowego nauczyciela może przekonać dyrektorów szkół do rozważenia kandydatury na stanowisko instruktora na kolejny rok akademicki. Rozważ przejrzenie przykładowego CV, aby dowiedzieć się, jak komunikować swoje kwalifikacje, w tym doświadczenie zawodowe, szkolenia i umiejętności. W tym artykule omawiamy cel nowego CV dla nauczycieli, wyjaśniamy, jak stworzyć własne, oraz dostarczamy szablon i przykładowe CV, które pomogą Ci przygotować się do poszukiwania pracy.

Jakie jest CV nowego nauczyciela?

CV to szczegółowy przegląd Twoich referencji na nowe stanowisko nauczyciela. Często jest to dokument jednostronicowy, który przesyłasz wraz z listem motywacyjnym do portalu aplikacji o pracę lub możesz wysłać go pocztą elektroniczną bezpośrednio do kierownika ds. rekrutacji. Twoje CV zawiera omówienie wkładów w miejscu pracy, które wniosłeś w przeszłości oraz profesjonalnej wiedzy i umiejętności, które możesz zastosować w szkole, w której chcesz pracować. Jeśli Twoje treści spełniają oczekiwania pracodawcy, możesz otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, która często jest kolejnym krokiem w procesie rekrutacji.

1. Zbadaj preferencje pracodawców

Opis stanowiska może zainspirować Cię do stworzenia treści do nowego CV dydaktycznego. Zwróć uwagę na to, czego pracodawca oczekuje od potencjalnego pracownika, co może pomóc Ci pokazać, że jesteś odpowiedni do pracy. Na przykład, jeśli szkoła chce, aby nauczyciel dostosował się do szybko zmieniającego się środowiska, możesz zastanowić się, jak pokazać tę umiejętność w swoim CV. Może być ważne, aby Twoje opisy były jak najbardziej zapadające w pamięć. Uchwycenie i utrzymanie pracodawcy zainteresowanego przeglądem twojego CV może zwiększyć twoje szanse na awans.

2. Określ swoje odpowiednie kwalifikacje

Teraz, gdy już wiesz, pod jakim kątem spojrzeć, pomyśl o kwalifikacjach, które chcesz uwzględnić w swoim CV. Upewnij się, że są one odpowiednie dla przyszłego nowego nauczyciela i instytucji akademickiej, która opublikowała pracę. Na przykład, jeśli masz doświadczenie w zastępstwie w szkole czarterowej i ubiegasz się o stanowisko w szkole tego samego typu, Twoje doświadczenie może być ważne dla pracodawcy.

Jeśli masz ograniczone doświadczenie jako edukator, pomocne może być skupienie się na referencjach, które możesz przenieść na wybraną przez siebie rolę. Przypomnij sobie obowiązki i procedury, które napotkałeś podczas swoich podróży zawodowych i akademickich i dodaj je do swojego CV.

3. Dodaj swoje dane kontaktowe

W Twoim CV pierwszy blok tekstu pod Twoim imieniem i nazwiskiem to Twoje dane kontaktowe. Pracodawca może skontaktować się z Tobą, aby przekazać aktualne informacje na temat statusu Twojego podania o pracę. Mogą również chcieć umówić się na spotkanie, aby omówić z Tobą stanowisko osobiście, przez telefon lub za pośrednictwem wirtualnego połączenia konferencyjnego. Wpisz numer telefonu komórkowego i adres e-mail, które najwygodniej udostępniasz.

Po złożeniu podania o pracę pamiętaj, aby być dostępnym i odpowiadać na wiadomości od przedstawicieli pracodawcy. Możesz również dołączyć link do strony internetowej do profesjonalnego lub służbowego portfolio, które może wyszczególnić Twoje poświadczenia.

4. Podsumuj swoje pragnienie roli

Profesjonalne podsumowanie to akapit, który może przedstawić się rekruterowi. Poświęć dwa do trzech zdań, wyjaśniając, dlaczego możesz odnieść sukces jako nowy nauczyciel. Uwzględnij przymiotniki opisujące Cię jako profesjonalistę, takie jak „oddany”, „ambitny” i „samowystarczalny”. Możesz przejrzeć miękkie lub twarde umiejętności, dzięki którym staniesz się kompetentnym członkiem wydziału. Życiorys może również opisywać, co masz nadzieję osiągnąć w tej roli, jeśli szkoła Cię zatrudni, oraz osiągnięcia, które osiągnąłeś. Wpisz tytuł stanowiska i szkoły w akapicie, aby pokazać, że dostosowałeś treść CV.

5. Przypomnij sobie swoje wcześniejsze doświadczenie zawodowe

Sekcja dotycząca doświadczenia zawodowego zawiera podtytuły i wypunktowane listy, w których pracodawcy mogą przeczytać o twoich poprzednich rolach. Jeśli odnosisz się do wielu ról, umieść je w odwrotnej kolejności chronologicznej, zaczynając od twojej obecnej roli lub tej, którą pełniłeś ostatnio. W śródtytule wpisz stanowisko, które zajmowałeś, nazwę i adres firmy oraz datę rozpoczęcia i zakończenia zatrudnienia. Następnie na wypunktowanej liście podsumuj obowiązki, które wykonałeś podczas pracy. Możesz również opisać otrzymane uznanie lub osiągnięte pozytywne wyniki. Rozpocznij opis od czasownika czynności.

6. Omów swoją edukację

Twój stopień naukowy i certyfikat zawodowy pojawią się w sekcji dotyczącej edukacji w CV nowego nauczyciela. Jeśli masz wiele przedmiotów, możesz je uporządkować, zaczynając od najwyższego poziomu wykształcenia lub w odwrotnej kolejności chronologicznej. W przypadku stopnia napisz tytuł stopnia i dziedzinę, którą studiowałeś, nazwę i lokalizację szkoły oraz miesiąc i rok, w którym ukończyłeś szkołę. W przypadku certyfikatów podaj tytuł poparcia, nazwę organizacji, która Cię sponsorowała oraz miesiąc i rok, w którym ją otrzymałeś. Możesz udowodnić pracodawcy, że masz odpowiednie przeszkolenie.

7. Zrób listę umiejętności

Sekcja dotycząca umiejętności w twoim CV pokazuje, że poradzisz sobie z obowiązkami nowego nauczyciela. Zrób listę miękkich i twardych umiejętności, używając wypunktowań. Wymień umiejętności związane z zawodem pedagoga. Pomocne może być utrzymywanie opisów zgodnie ze standardami branżowymi. Na przykład można nazwać style uczenia się dzieci lub nazwy programów edukacyjnych online, które można kontrolować. Możesz stwierdzić, że masz wiedzę w swojej dziedzinie i potrafisz przystosować się do pracy w środowisku akademickim. Możesz również uwzględnić umiejętności, które wyróżnią Twoje CV.