Karton klapowy - bezpiecznie zapakowana przesyłka

05 styczeń 2023
Autor:  Artykuł partnera
Karton klapowy - bezpiecznie zapakowana przesyłka

Kartony klapowe, są tym, co może państwu naprawdę się przydać, to powinna was zainteresować oferta sklepu online Heykapak.

Strona firmy to doskonałe miejsce w sieci, w którym znajdziemy wszystko to, co może nam być potrzebne do nadawania wszelkiego typu przesyłek oraz pakowania przedmiotów, przeznaczonych do transportu na odległość.

Co wyróżnia kartony klapowe I jak można je wykorzystać?

Jak można się domyślić, sądząc po samej ich nazwie, kartony klapowe, to tego rodzaju kartonowe pudełka, które charakteryzują się zamknięciem w postaci klap. Klapy te, stanowią solidną blokadę i dodatkowe zabezpieczenie przedmiotu, który umieścimy w brązowym, tekturowym kartonie. Umożliwiają one również samo spakowanie rzeczy w kartonach klapowych.

Wymiary rzeczy, które zamierzamy przesłać, nie zawsze pozwalają na użycie mniejszych kartonów fasonowych, przez co w tej roli, sprawdzić się mogą doskonale kartony klapowe. Dzięki ich urozmaiconym i różnorodnym rozmiarom możemy umieścić w nich przedmioty cięższe oraz te, które charakteryzują się większym rozmiarem. Kartony klapowe firmy Heykapak, są czworokątne i głębokie, przez co nie powinniśmy mieć większego problemu ze spakowaniem w nich większej ilości przedmiotów.

Wydaje się, że spełnią się one idealnie jako opakowania wysyłkowe, a także jako kartony służące do przeprowadzek i przechowywania niepotrzebnych nam aktualnie przedmiotów codziennego użytku.

Kartony klapowe - szeroki wybór z dokładnym opisem

W sklepie Heykapak, przy każdym opisie danego kartonu klapowego, znajdziemy parametry, które ułatwią nam wybór oraz zakup odpowiednich dla naszych potrzeb opakowań. Wyszczególniona specyfikacja podpowie nam, jaka jest waga określonego pudełka, jego wewnętrzne i zewnętrzne wymiary, struktura i budowa, typ użytego do jego wykonania materiału oraz konkretne zastosowanie opakowania.

Skrót FEFCO, z którym się państwo na pewno spotkacie czytając opisy znajdujące się przy kartonach klapowych, jest skrótem, który został powołany do życia przez Europejską Federację Producentów Tektury Falistej, by nadać produkowanym z niej opakowaniom znak oraz kod jakości produkcji. Dzięki temu dziś mamy do czynienia z katalogiem FEFCO, który może nam w łatwy sposób podpowiedzieć, czy mamy do czynienia z produktem wysokiej jakości. Może być to istotne szczególnie wówczas, gdy chcemy nabyć opakowania, które zamierzamy wykorzystać wielokrotnie.

Natomiast, gdy zakupiony przez nas karton klapowy, ma zostać użyty jedynie raz w ramach transportu oraz przesłania określonych przedmiotów, nie ma to aż tak dużego znaczenia. Sprawdzicie to państwo dokładnie, zaglądając na stronę sklepu Heykapak, na której znajduje się kategoria kartonów klapowych.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze kartonu klapowego?

Przez karton, zwykle rozumiemy wyrób papierniczy posiadający określoną gramaturę, który najczęściej wykonany jest z tektury falistej. Tektura ta jest uznawana za najgrubszy rodzaj materiału papierniczego, jaki osiągać może do 4 mm grubości.

W przypadku kartonów klapowych w sklepie Heykapak niektóre z nich są wykonane z tektury z fali B, dodatkowo wzmocnionej lub takiej, która składa się z kilku warstw. Może mieć to znaczenie, gdy zamierzamy przesłać przedmioty wykonane ze szkła lub takie, które są delikatne i w trakcie transportu, mogą ulec awarii czy uszkodzeniu pod wpływem turbulencji. Wtedy, wybór kartonu klapowego może mieć decydującego znaczenia i być związany z uniknięciem przez nas dodatkowych problemów.

Sprawa wygląda podobnie, gdy nasza działalność związana jest ze sprzedażą online rzeczy sypkich czy płynów, które mogą rozsypać się w kartonie lub też go zalać w czasie przewożenia.

W drugim przypadku nic oczywiście nie powstrzyma przemoczenia cieczą kartonu klapowego, ponieważ tektura, z której jest wykonany, to także jedynie rodzaj papieru. Jeśli nie zadbamy o dodatkowe zabezpieczenie, na przykład w postaci folii, to nasza przesyłka nie będzie najlepszym wspomnieniem dla osoby, która jej oczekuje.

Jednostka wagi kartonów klapowych, jaka znajduje się również w specyfikacji każdego z nich w sklepie Heykapak, to informacja istotna, jeśli szczególnie zależy nam na uwzględnieniu wagi opakowania, w którym umieścimy konkretny przedmiot. Jak państwo zapewne wiecie, waga ma często znaczenie w przypadku opłat, jakie są od nas pobierane za samo nadanie przesyłki.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u