Wakacje z dziećmi w województwie lubuskim - jak wybrać miejsce i na co zwracać uwagę?

25 maj 2023
Autor:  Artykuł partnera
Wakacje z dziećmi w województwie lubuskim - jak wybrać miejsce i na co zwracać uwagę?

Wyjazd na wakacje z dziećmi jest sporym zadaniem logistycznym. Trzeba myśleć jednocześnie za kilka osób, przewidywać sytuacje, zadbać o bezpieczeństwo, ale też o to aby nie było nudno. Bo właśnie wtedy gdy dzieci się nudzą przychodzą im do głowy pomysły z tych najmniej pożądanych. W województwie lubuskim jest sporo miejsc, które pomogą uatrakcyjnić pobyt dla całej rodziny. Pozwólcie, że przedstawimy Wam kilka propozycji.

Wypoczynek nad wodą

Województwo lubuskie to pojezierze. Tak więc przy dobrej pogodzie najlepiej będzie spędzać czas nad wodą na plaży. A tam oprócz taplania w jeziorze można budować zamki z piasku, popływać rowerkiem wodnym albo kajakiem. Tego typu miejsc w okolicy jest mnóstwo miedzy innymi w Łagowie i Lubrzy.

Zabytkowe zamki i niesamowite bunkry

Starsze dzieciaki i nastolatki można zabrać na niezwykłe lekcje historii. Na przykład do zamków takich jak te w Łagowie i Międzyrzeczu. Albo do niesamowitych wielkich bunkrów Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Wiele się dowiedzą i na pewno więcej zapamiętają niż siedząc w szkolnych ławkach. A może nawet zabłysną wiedzą przed nauczycielem.

lakeparkjezioro

Parki rozrywki i inne atrakcje

Na pewno nie powieje nudą kiedy zabierzecie dzieciaki do parków rozrywki. Na przykład takich jak Majaland w Kownatach, Park Krasnala w Nowej Soli albo Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Natomiast w niewielkiej wsi Nietoperek możecie się przejechać niezwykłym małym pociągiem, którego trasa w całości znajduje się w prywatnym ogrodzie jednego z tamtejszych mieszańców.

W Zielonej Górze warto zobaczyć Muzeum Etnograficzne albo planetarium. Także w Zielonej Górze i w Gorzowie Wielkopolskim znajdziecie parki Trampolin, gdzie maluchy wyskaczą się do woli i spalą nadmiar swojej energii. Warto też przejść się na spacer do Parku Narodowego Ujście Warty, albo zafundować sobie rejs po Odrze. Wycieczkowe statki czekają na chętnych w wielu różnych portach.

Województwo lubuskie to także szlak wina i miodu. A jeśli zamarzyłby się Wam wyjazd do Rio de Janeiro to namiastkę tego znajdziecie w Świebodzinie. Jest tam olbrzymi kopia figury Chrystusa niemal identyczna jak w Brazylii.

wakacjezdzieckiemnadjeziorem

Gdzie warto nocować?

W województwie lubuskim jest sporo miejsc w których można wynająć noclegi. Jeśli zależy Wam aby być blisko jeziora to polecamy Lake Park Łagów.

Dlaczego właśnie tam? Między innymi dlatego, że Lake Park Łagów jest dużym ośrodkiem przyjaznym dla rodzin z dziećmi. Dysponuje między innymi własną plażą, molo, wypożyczalnią sprzętu wodnego i restauracją. Można wynająć jeden z dwudziestu czterech pięknie urządzonych domków. W każdym z nich znajdziecie aneks kuchenny. Na miejscu jest też boisko do siatkówki i place zabaw dla dzieci.

Jeśli nie lubicie nocować w domach letniskowych Lake Park ma dla Was w ofercie także apartamenty w pawilonach.

Na miłośników atrakcji czekają w Łagowie wspomniane wyżej zamek i jeziora, ewentualnie park linowy z trasami o różnym stopniu trudności. Okoliczne tereny zielone zachęcają na wędrówkę albo przejażdżkę rowerową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u