29. Finał WOŚP w Świdnicy koło Zielonej Góry. Zebrano ponad 46 tysięcy złotych! (ZDJĘCIA, FILM)

01 luty 2021
Autor: 
29. Finał WOŚP w Świdnicy koło Zielonej Góry Redakcja

Podzielonogórska Świdnica tradycyjnie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Mimo pandemii i braku hucznej imprezy udało się zebrać ponad 46 tys. złotych, a to jeszcze nie koniec. Zobacz, co działo się w sztabie.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z pewnością zapamiętamy na długo. Pandemia koronawirusa spowodowała, że mnóstwo akcji przeniosło się do sieci. Sztab w Świdnicy koło Zielonej Góry postawił jednak na wydarzenia na świeżym powietrzu.

Wszystko zaczęło się od rajdu 4x4. Malownicze zakątki gminy Świdnica zwiedzały ekipy w kilkudziesięciu pojazdach terenowych. Później nad Zalewem Świdnickim miało miejsce morsowanie z WOŚP-em, gdzie obecny był także sklepik z orkiestrowymi gadżetami. Wszystko odbywało się oczywiście w reżimie sanitarnym.

W tym roku świdnicki sztab postawił również na Orkiestrobusa. Pojazd z zamontowanym głośnikiem przez cały dzień przemierzył wszystkie sołectwa gminy. Każdy chętny mieszkaniec, kiedy usłyszał hymn WOŚP, mógł podejść do płotu swojej posesji i bezpiecznie wrzucić datek do puszki.

Wielkie liczenie

Pod wieczór w sztabie ulokowanym w Gminnym Ośrodku Kultury w Świdnicy rozpoczęło się liczenie pieniędzy zebranych przez 27 wolontariuszy. W puszkach często można było znaleźć wysokie nominały, walutę zagraniczną, a nawet inne, cenne drobiazgi.

- W gotówce uzbieraliśmy 40 312 złotych. Dochodzi do tego 610 zł z terminali płatniczych. Ponadto na ten moment mamy 2242 zł z licytacji oraz 3492 zł z e-skarbonek, do których wpłaty nadal trwają - podsumował Rafał Trafała, szef sztabu WOŚP w Świdnicy.

Przeczytaj też: Czy gmina Świdnica zostanie bez autobusów? "Komisarz rządowy niszczy komunikację"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.