Ćwiczenia strażaków ze Świebodzina. Był poszkodowany i zadymienie (ZDJĘCIA)

04 marzec 2021
Autor: 
Ćwiczenia strażaków ze Świebodzina Fot. KP PSP Świebodzin

Ich codzienna służba to również przeróżne szkolenia i kursy. Ostatnio strażacy ze Świebodzina zorganizowali ćwiczenia z pożarów wewnętrznych.

Warsztaty z zakresu taktyki działań gaśniczych przeprowadzono dla wszystkich zmian służbowych Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świebodzinie. Zaczęło się od utrwalenia teoretycznych wiadomości z pożarów wewnętrznych. Później przyszedł czas na praktykę.

Scenariusz zakładał pożar budynku mieszkalnego, w którym znajdowała się osoba poszkodowana. Rota strażaków po wejściu do zadymionego obiektu musiała odnaleźć ranną, jednocześnie prowadząc linię gaśniczą. Następnie przyszedł czas na ewakuację.

To właśnie takie zajęcia pozytywnie wpływają na zgranie ratowników oraz skuteczne wykorzystanie wyposażenia.

- Strażacy ćwiczyli również współdziałanie rot gaśniczych i dowódców odcinków bojowych oraz asekurację w prowadzonych działań gaśniczych wewnątrz obiektów - relacjonuje kpt. Sebastian Piotrowski, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie.

Przeczytaj też: Ochroniarz okradał firmę, w której pracował. 48-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u