Remont mostu w Świerkocinie. "Z dnia na dzień widać postęp" (ZDJĘCIA)

30 marzec 2021
Autor: 
Remont mostu w Świerkocinie. "Z dnia na dzień widać postęp" Fot. ZDW ZG

Trwa remont mostu w Świerkocinie. Mieszkańcy muszą nadrabiać wiele kilometrów, a budowlańcy intensywnie pracują. Czy inwestycja zakończy się w terminie?

Pierwsze prace na moście w Świerkocinie rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku. Początkowe plany zakładały ruch wahadłowy, lecz niestety konieczne okazało się całkowite zamknięcie przeprawy przez Wartę.

Blokada mostu sprawiła ogromny problem dla mieszkańców pobliskich miejscowości. Część poruszała się drogą wojewódzką nr 131 do pracy, ale utrudnienie dotknęło też np. rolników, którzy mają pola po drugiej stronie rzeki. Teraz wszyscy muszą nadrabiać około 60 kilometrów.

"Z dnia na dzień widać postęp"

Prace na moście idą pełną parą. Drogowcy pracują od rana do wieczora. - Z dnia na dzień widać postęp robót, co przybliża nas do oddania mostu do użytkowania i zakończenia inwestycji w zakładanym terminie - informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Na ukończeniu jest już deskowanie pod nową płytę pomostową. Ponadto robotnicy montują już zbrojenia płyty pomostowej (siatka dolna i górna oraz belki gzymsowe). Zakończenie remontu mostu w Świerkocinie zaplanowano na 30 czerwca.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Niejedno auto uderzyło tu w płot. Teraz postawiono aktywne znaki (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.