Trwa rozbudowa DK12 w Marszowie. Kierowcy stoją w korkach, drogowcy robią objazd

14 kwiecień 2021
Autor: 
Rozbudowa DK12 w Marszowie. Kierowcy stoją w korkach, drogowcy robią objazd Fot. GDDKiA

Trwa remont drogi krajowej nr 12 w Marszowie. Ponadto już wkrótce drogowcy rozbiorą most na rzece Złota Struga i zrobią nowy przepust. Teraz budują objazd.

W marcu rozpoczęła się rozbudowa drogi w Marszowie koło Żar. Na ponad 400-metrowym odcinku zmieni się nawierzchnia. Wykonawca wymieni kostkę kamienną na nową nawierzchnię bitumiczną. Jednocześnie przebuduje skrzyżowania, wykona zatoczki autobusowe i doświetli przejścia dla pieszych.

Remont krajowej "12" pochłonie około 3,8 milionów złotych. Drogowcy mają wykonać prace do września.

- Podstawowym celem zadania jest przywrócenie tego odcinka DK12 do standardu drogi klasy GP, czyli głównej ruchu przyśpieszonego - informuje zielonogórski oddział GDDKiA.

Rozbiórka mostu na rzece

Niemalże jednocześnie ruszyły prace nad rozbiórką mostu i budową przepustu na rzece Złota Struga. Obecnie wykonawca przeprowadza prace ziemne przy budowie tymczasowego objazdu dla samochodów.

Koszt inwestycji to blisko 4 miliony złotych. - Przebudowa drogi na tym odcinku wraz z obiektem ma zakończyć się w listopadzie - czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Utrudnienia dla kierowców

Z uwagi na zwężenie jezdni ruch odbywa się wahadłowo. W związku z tym na drodze krajowej nr 12 często tworzą się korki. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. GDDKiA prosi też o zachowanie ostrożności.

Przeczytaj też: Pies utknął w zwierzęcej norze. Z pomocą przyjechali strażacy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.