Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lubuskich lasach!

10 maj 2021
Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lubuskich lasach! Redakcja/archiwum

W lubuskich lasach występuje trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Wystarczy niewielka iskra, aby spowodować pożar!

Na terenie całego regionu obowiązuje już najwyższy, czyli trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Zgodnie z danymi Instytutu Badawczego Leśnictwa z godziny 13:00 najgorsza sytuacja występuje obecnie w rejonie Nadleśnictwa Żagań. Stacja pomiarowa ulokowana na poligonie wojskowym "Karliki" wykazała, że wilgotność ściółki wynosi jedynie 8,1 procent. To wilgotność mniejsza niż kartka papieru.

Identyczna sytuacja występuje na stacji pomiarowej w zielonogórskim Przylepie. Nieznacznie lepiej jest już w Cybince (10,6 proc.) oraz Krośnie Odrzańskim (11,5 proc.).

Przeczytaj też: Katastrofa samolotu na lotnisku w Zielonej Górze. Zobacz, jak doszło do tragedii (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.