Wioleta Haręźlak odwołana. Wacław Maciuszonek nowym przewodniczącym lubuskiego sejmiku

17 maj 2021
Autor: 
Wioleta Haręźlak odwołana. Wacław Maciuszonek nowym przewodniczącym Fot. Lubuskie.pl

Radni zdecydowali. Wioleta Haręźlak odwołana z funkcji przewodniczącej sejmiku województwa lubuskiego. Wybrano już następcę. To Wacław Maciuszonek.

Wniosek o odwołanie Wiolety Haręźlak został złożony już w marcu przez radnych PO - PSL - SLD. Chodziło o blokowanie i paraliż prac sejmiku w kwestii poprawek do budżetu. Wskazano też na ogłaszanie nieuzasadnionych przerw.

- Doszło do permanentnego zablokowania i paraliżu prac sejmiku. Jesteśmy w pandemii, musimy podejmować bardzo szybkie decyzje. Przypomnę, że pani przewodnicząca Wioleta Haręźlak została wybrana na tę funkcję jednogłośnie głosami 30 radnych. Dziś wydaje się reprezentować interesy tylko swojego klubu, czterech radnych Samorządowe Lubuskie - mówił wówczas radny Sebastian Ciemnoczołowski.

Wioleta Haręźlak odwołana

W poniedziałek, 17 maja, odbyło się tajne głosowanie za odwołaniem przewodniczącej. I tak większość odwołała Wioletę Haręźlak. 15 radnych było za, natomiast 13 przeciw.

Radni województwa lubuskiego wybrali już nowego przewodniczącego. W głosowaniu tajnym wybrano Wacława Maciuszonka z Klubu Bezpartyjni Samorządowcy, który uzyskał 16 głosów. Radna Helena Hatka zdobyła 7 głosów, a Wioleta Haręźlak 5 głosów.

Przeczytaj też: Lubuscy strażacy z OSP wspierają kolegów z Ukrainy. Przekazali im profesjonalny sprzęt


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u