Czy zielonogórscy studenci będą jeździć autobusami MZK za darmo?

21 lipiec 2021
Autor: 
Czy zielonogórscy studenci będą jeździć autobusami MZK za darmo? Redakcja

Z bezpłatnych przewozów autobusami MZK Zielona Góra korzystają już dzieci i młodzież. Czy przyjdzie pora na studentów? To propozycja radnego Janusza Rewersa.

Od września 2018 roku w Zielonej Górze obowiązują bezpłatne przejazdy autobusami dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Projekt mocno przypadł do gustu samej młodzieży oraz rodzicom. Dla miasta, które wspiera MZK, to roczny wydatek około 2 milionów złotych.

Czy studenci będą jeździć autobusami za darmo?

Radny Janusz Rewers złożył interpelację do prezydenta Janusza Kubickiego w sprawie bezpłatnych przejazdów dla studentów studiów stacjonarnych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podkreśla, że pomogłoby to m.in. zachęcić przyjezdnych maturzystów do studiowania w Zielonej Górze.

- Zdaję sobie sprawę, że takie rozwiązanie lekko uszczupliłoby dochody MZK Zielona Góra, ale wobec sytuacji, że kampusy UZ są położone w dwóch odległych częściach miasta, oraz wobec faktu rosnącej popularności rowerów i hulajnóg, nie będzie to kwota znacząca czy rujnująca budżet - napisał Rewers.

Znaczna część studentów osiada w miejscu studiowania i rozwija tam życie rodzinne oraz zawodowe. Dlatego radny Janusz Rewers zauważa, iż należy odważnie szukać rozwiązań, aby przyciągnąć z Polski do miasta i regionu jak najwięcej młodzieży.

Przeczytaj też: Przebierają się za strażaków, aby okradać domy. Straż pożarna ostrzega przed oszustami


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u