
Lotnisko Zielona Góra-Babimost uruchamia wakacyjne połączenia do Turcji. Dzięki temu mieszkańcy regionu będą mogli polecieć za granicę bez konieczności wyjazdu do innych dużych portów lotniczych.
Z Babimostu polecimy do Turcji
Lotnisko Zielona Góra-Babimost przygotowuje się do startu wakacyjnych lotów czarterowych. Już od 29 maja pasażerowie będą mogli polecieć do tureckiej Antalyi.
Połączenia realizowane będą dwa razy w tygodniu i pozostaną dostępne do 23 października. To jedna z największych nowości ostatnich miesięcy dla mieszkańców województwa lubuskiego korzystających z lokalnego portu lotniczego.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo z News TV:
Lotnisko zanotowało wzrost liczby pasażerów
Kwiecień 2026 roku okazał się lepszy od poprzedniego miesiąca. Z usług lotniska oraz przewoźników LOT i Enter Air skorzystało 4940 pasażerów. To o 296 osób więcej niż w marcu. Mimo tego w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku odnotowano spadek o 12 procent.
Władze lotniska podkreślają jednak, że prawdziwy sezon rozpocznie się właśnie wraz ze startem wakacyjnych lotów do Turcji.
„To dopiero początek sezonu”
– Kwiecień pokazał, że pasażerów nam przybywa, ale to tylko rozgrzewka. Prawdziwy sezon wystartuje 29 maja wraz z lotami do Antalyi – mówi Hubert Haegenbarth, Dyrektor Lotniska Zielona Góra-Babimost.
Jak dodaje, mieszkańcy regionu zyskają możliwość rozpoczęcia wakacji praktycznie „z własnego podwórka”, bez konieczności dojazdu do lotnisk w Poznaniu, Wrocławiu czy Berlinie.
Efekt współpracy kilku podmiotów
Nowe połączenie to efekt współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, Polskich Portów Lotniczych oraz touroperatora Coral Travel.
Wszystko wskazuje na to, że wakacyjne kierunki mogą przyciągnąć do Babimostu kolejnych pasażerów i zwiększyć zainteresowanie regionalnym lotniskiem.
Przeczytaj też: Pieniądze dla lubuskich wsi rozdane. Wiadomo, kto dostał dofinansowanie
