Dramatyczna sytuacja lubuskich rolników

22 sierpień 2016
Autor: 

To już drugi rok z kolei, kiedy lubuscy rolnicy mają bardzo słabe zbiory. Będziemy mieli o 40 procent zbóż mniej a te, które zostaną zebrane, nadają się tylko na pasze dla zwierząt.

- Najpierw ubiegłoroczna susza, później brak śniegu, a teraz spore opady deszczu. Rolnicy będą mieli dużo niższe zbiory. Już w zeszłym roku był spory problem ze zbiorami, a w tym jest jeszcze gorzej. Wiele gospodarstw rolnych może stracić sprzęt rolniczy, który był kredytowany. Do gospodarstw mogą wkroczyć windykatorzy – mówi Stanisław Myśliwiec Prezes Lubuskiej Izby Rolniczej.

Rolnicy w Lubuskim będą mieli trudny orzech do zgryzienia. Większość właścicieli ziemskich już w ubiegłym roku ratowała się kredytem, a w tym roku nie będą mieli z czego go spłacać. Zbiory nie nadają się do spożycia i najprawdopodobniej, to co zostanie zebrane z lubuskich pół trafi na paszę dla zwierząt, a my będziemy musieli importować zboże.

- Już docierają do mnie pytania czy będziemy się zwracali do wojewody lubuskiego o pomoc w tej kwestii. Jeśli dostanę takie wnioski od rolników, to złożę zapytanie do wojewody – mówi Myśliwiec.

Problem może dotyczyć nawet 20 000 lubuskich rolników.

 

 

 

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u