Nie działają lampy na Łużyckiej w Zielonej Górze. Czytelnik: "Kierowcy nie widzą pieszych"

06 styczeń 2022
Autor: 
Nie działają lampy na Łużyckiej w Zielonej Górze Fot. Czytelnik

W Zielonej Górze na ulicy Łużyckiej nie działają lampy. Zdarza się, że piesi oświetlają się latarkami z telefonów. - Prawie zostałem potrącony - pisze czytelnik.

Bezpieczeństwo pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego jest niezwykle ważne. Bez elementów odblaskowych w połączeniu z ciemnym ubraniem dosłownie giną w ciemności, co utrudnia kierowcom ich zauważenie. Wówczas z punktu widzenia osób za kierownicą piesi czasem pojawiają się z ciemności i niespodziewanie wchodzą na przejścia.

Nie działają lampy w Zielonej Górze

Dziś do redakcji NewsLubuski.pl zgłosił się czytelnik Artur, który poinformował, że na ulicy Łużyckiej w Zielonej Górze nie działają lampy w pobliżu ronda Jana Pawła II.

- W krótkim czasie o mało nie doszło do kilku potrąceń. Zdarzyło się, że samochód pojechał tuż przed przechodniem lub zauważył go w ostatniej chwili. Sam byłem tego przykładem. Kierowca, zjeżdżając z ronda bez kierunkowskazu nie widział mnie na pasach - napisał pan Artur.

Awaria oświetlenia ulicznego Zielona Góra

O sprawie na ul. Łużyckiej został już poinformowany Departament Zarządzania Drogami w Urzędzie Miasta Zielona Góra. Liczymy, że awaria zostanie szybko usunięta.

Takie sytuacje na terenie Zielonej Góry możecie zgłaszać również Wy. Wystarczy zadzwonić na numer 68 456 44 17 lub opisać sytuację wysyłając wiadomość e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przeczytaj też: Nie wstydź się ratować kobiet. Kampania "Odsłoń klatkę" łamie społeczne tabu (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u