Otwarcie mostu w Cigacicach znów przełożone. Tłumaczenia? Warunki pogodowe i COVID-19

14 styczeń 2022
Autor: 
Otwarcie mostu w Cigacicach znów przełożone Fot. Powiat Zielonogórski

Remont mostu w Cigacicach cały czas trwa. Prace miały zakończyć się w listopadzie, a później w styczniu. Niestety otwarcie przeprawy znów przełożono.

Po długiej walce mieszkańców remont mostu w Cigacicach ruszył w kwietniu 2020 roku. Modernizacja przeprawy miała zakończyć się do końca listopada 2021 roku. Termin nie został jednak dotrzymany. Wszystko ze względu na "proces ulepszania systemu świetlnego sterowania ruchem na moście".

Prace trwały i trwały. Kolejnym terminem był styczeń 2022 roku. Niestety cierpliwość mieszkańców Cigacic i okolicznych miejscowości znów zostanie wystawiona na próbę. Teraz zakończenie remontu przewiduje się na marzec tego roku.

- Termin nie został dotrzymany ze względu na trudne warunki pogodowe. Dużą wilgotność powietrza, ujemne temperatury oraz wiatr. Ponadto liczba zachorowań na COVID-19 wzrosła, co spowodowało opóźnienia w dostawach materiałów do zasilania systemu organizacji ruchu - tłumaczy Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze.

"Skandal! Ciekawe, co wymyślą w marcu?"

Zdenerwowani mieszkańcy nie mogą się już doczekać otwarcia mostu w Cigacicach, jednak po tylu obietnicach nie wierzą już w kolejny termin zakończenia prac. Na stronie Powiatu Zielonogórskiego w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja.

- W marcu pewnie panowie ze zdziwieniem odkryją, że na moście drogowym trzeba wylać asfalt. Jakie kary naliczono wobec wykonawcy, który ponownie nie dotrzymał terminu zakończenia inwestycji? - napisał pan Paweł. Podobnego zdania jest pani Joanna. - Skandal! Ciekawe, co wymyślą w marcu? Ludzie czekają na ten przejazd od jesieni - podkreśla.

Przeczytaj też: Zaufała fikcyjnym policjantom. 85-latka z Zielonej Góry straciła 95 tysięcy złotych


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u