Deptak w Zielonej Górze będzie remontowany. Miasto ogłosiło przetarg

14 styczeń 2022
Autor: 
Deptak w Zielonej Górze będzie remontowany. Miasto ogłosiło przetarg Redakcja

Deptak w Zielonej Górze doczeka się remontu. Urząd Miasta ogłosił już przetarg na jego przebudowę. Co ważne, nie skończy się jedynie na wymianie nawierzchni.

O przebudowie zielonogórskiego deptaka na odcinku pomnik Bachusa - plac Bohaterów mówiło się już od jakiegoś czasu. Jej potrzebę wskazywał m.in. sam prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

- Czarno-białe płyty leżą tutaj już od ponad 40 lat. I wystarczy, trzeba je zmienić - podkreślał włodarz miasta.

Przetarg na remont deptaka

Urząd Miasta Zielona Góra ogłosił już przetarg na przebudowę deptaka. Najważniejszym punktem jest oczywiście wymiana nawierzchni. Dalej będą to płyty betonowe w odcieniach grafitu i bieli, które zostaną ułożone niemalże identycznie jak obecnie.

Inwestycja zakłada również wymianę oświetlenia, małej architektury, renowację pomników oraz pielęgnację zieleni wysokiej i wykonanie nowych nasadzeń. Jednocześnie wykonany zostanie m.in. automatyczny system nawadniania roślin, a także nowe odwodnienia.

Magistrat czeka na oferty wykonawców do 31 stycznia. Później wybrana firma będzie miała 13 miesięcy od dnia podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac. Plac budowy zostanie jednak przekazany nie szybciej niż 12-16 września 2022 roku.

Przeczytaj też: Otwarcie mostu w Cigacicach znów przełożone. Tłumaczenia? Warunki pogodowe i COVID-19


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u