Burmistrz wszedł do lodowatej Odry. Wszystko dla 2-letniej Mai. Każdy może pomóc! (FILM)

14 styczeń 2022
Autor: 
Burmistrz wszedł do lodowatej Odry. Wszystko dla 2-letniej Mai Fot. Gmina Bytom Odrz, siepomaga.pl

Maja Michocka z Bytomia Odrzańskiego ma poważną wadę serca. Specjalna operacja 2-latki w Bostonie kosztuje 2 miliony złotych. Zostało już mało czasu.

Wada serca małej Mai została wykryta jeszcze w czasie ciąży. - Pamiętam moment, w którym w dniu porodu zapytałam, jak bardzo jest źle. Wtedy jednak okazało się, że stan Mai, jest lepszy niż pokazywały badania - opisuje pani Angelika, mama 2-latki.

Niestety w 6 miesiącu życia Maja nagle przestała jeść i pić. W szpitalu okazało się, że konieczna jest operacja serca. Wszystko przebiegło pomyślnie, jednak stan dziewczynki pogarszał się z dnia na dzień. I tak operacja goniła operację.

Wszystkie metody leczenia w Polsce zostały już wykorzystane. Jedynym ratunkiem jest teraz klinika w Bostonie w Stanach Zjednoczonych. Operacja kosztuje 2 miliony złotych, a lekarze dali 2-latce czas jedynie do lutego. Obecnie na zbiórce Siepomaga.pl uzbierano już blisko 1,2 mln zł, jednak cały czas potrzeba jeszcze 800 tysięcy.

Burmistrz Bytomia Odrzańskiego wszedł do Odry

W zbiórkę pieniędzy dla małej Mai Michockiej przyłączyło się wiele osób. Rodzina, mieszkańcy gminy Bytom Odrzański czy strażacy z województwa lubuskiego. Ciężko wymienić wszystkich, którzy pomogli już 2-latce.

We wszystko od samego początku ogromnie zaangażowany jest Burmistrz Bytomia Odrzańskiego Jacek Sauter. Wczoraj, 13 stycznia, włodarz gminy zdobył się na niecodzienny gest. Samorządowiec wszedł w garniturze do lodowatej Odry. Wszystko po to, aby nagłośnić zbiórkę dla dziewczynki.

- Mimo że dzisiaj trzynasty, przeżyłem. Z tego miejsca chcę bardzo mocno zaapelować, prosić, błagać was wszystkich o pomoc dla Mai. Ratujmy serce naszego najukochańszego dziecka - podkreślał Burmistrz Bytomia Odrzańskiego.

Pieniądze dla 2-letniej Mai można wpłacać za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl

Przeczytaj też: Otwarcie mostu w Cigacicach znów przełożone. Tłumaczenia? Warunki pogodowe i COVID-19


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u