Serce świateł dla Pawła Adamowicza. Zielonogórzanie uczcili pamięć zamordowanego Prezydenta Gdańska (ZDJĘCIA)

14 styczeń 2022
Serce świateł dla Pawła Adamowicza. Zielonogórzanie uczcili pamięć zamordowanego Prezydenta Gdańska Redakcja

Zielonogórzanie uczcili pamięć zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Stworzono serce świateł.

W piątek, 14 stycznia na placu Powstańców Wielkopolskich w Zielonej Górze uczczono pamięć zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Mieszkańcy zebrali się przy pamiątkowej tablicy rozdartego serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która upamiętnia wydarzenia z 13 stycznia 2019 roku.

Zamach na Prezydenta Gdańska

Wszystko wydarzyło się podczas trwającego 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Wtedy to 27-letni gdańszczanin, Paweł W. wbiegł na scenę i trzykrotnie ugodził nożem Pawła Adamowicza. Ciosy trafiły w klatkę piersiową oraz brzuch uszkadzając serce i organy wewnętrzne. Prezydent Gdańska trafił w ciężkim stanie do szpitala, gdzie następnego dnia zmarł.

Zielona Góra pamięta

Rok po tragicznych wydarzeniach z Gdańska, podczas 28. finału WOŚP,  na placu Powstańców Wielkopolskich odsłonięto pamiątkową tablicę. W tym roku zielonogórzanie uczcili 3. rocznicę śmierci Pawła Adamowicza i stworzyli serce świateł ze zniczy.

Czytaj także - WOŚP 2022 w Zielonej Górze. Sprawdź, kto wystąpi?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u