Enea postawiła w Zielonej Górze nową stację elektroenergetyczną za 26 milionów (ZDJĘCIA)

28 styczeń 2022
Autor: 
Enea postawiła w Zielonej Górze nową stację elektroenergetyczną za 26 milionów Fot. Enea Operator

Enea Operator uruchomiła w Zielonej Górze nową stację GPZ Kisielin. Inwestycja za 26 milionów złotych jest istotna dla poprawy bezpieczeństwa energetycznego.

W ostatnim czasie we wschodniej części Zielonej Góry prowadzono prace związane z przebudową i modernizacją kluczowych linii wysokich napięć 110 kV oraz zmianą konfiguracji sieci. Teraz Enea Operator uruchomiła stację elektroenergetyczną GPZ Kisielin.

Główny Punkt Zasilający został wybudowany od podstaw, aby transformować wysokie napięcie na średnie (110/15 kV). Enea podkreśla, że takie obiekty są strategiczne, ponieważ ich funkcjonowanie obliczone jest na dziesięciolecia.

- Od dawna widzieliśmy potrzebę budowy nowej stacji na wschód od Zielonej Góry. Ta stacja nie tylko poprawia bezpieczeństwo energetyczne, na przykład w kontekście anomalii pogodowych, ale daje również realne możliwości rozwoju dla miasta i okolic - mówi Marek Rusakiewicz, prezes Enea Operator.

Inwestycja kosztowała łącznie około 26 milionów złotych.

Przeczytaj też: Zostań strażakiem w Zielonej Górze lub Nowej Soli! PSP poszukuje kandydatów do służby


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u