Plany lubuskich strażaków na 2022 rok. Budowa jednostki w Kostrzynie, zakup nowych wozów

26 luty 2022
Autor: 
Plany lubuskich strażaków na 2022 rok Fot. KW PSP Gorzów Wlkp.

Blisko 16 tysięcy akcji odnotowali lubuscy strażacy w 2021 roku. Jakie mają plany na 2022? To m.in. budowa jednostki w Kostrzynie nad Odrą i rozbudowa JRG w Sulęcinie.

15932 zdarzenia, w tym 3817 pożarów, 10861 miejscowych zagrożeń oraz 1254 alarmów fałszywych. To w największym skrócie bilans ubiegłego roku u strażaków z województwa lubuskiego. Ostatnio w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się roczna odprawa funkcjonariuszy.

W naradzie udział wzięli Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Lubuski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Patryk Maruszak wspólnie z zastępcami oraz komendanci miejscy i powiatowi z terenu województwa. Obecni byli też m.in. przedstawiciele funduszu środowiska.

Plany strażaków na 2022 rok

Jednym z celów na bieżący rok jest budowa nowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kostrzynie nad Odrą. Ta miałaby znaleźć się na sporej działce na osiedlu Leśnym. Obecna strażnica jest przede wszystkim zbyt mała dla strażaków, a rozbudowa nie wchodzi w grę z powodu częściowego nadzoru konserwatora zabytków.

Kolejnymi działaniami priorytetowymi jest rozbudowa i przebudowa budynku KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim oraz rozbudowa stanowisk garażowych JRG Sulęcin. Jednocześnie przed lubuskimi strażakami wdrożenie nowego, komputerowego Systemu Wspomagania Decyzji oraz 30-lecie PSP.

Rok 2022 to również kolejny rok, którym odbywają się zakupy nowych samochodów. KW PSP zamówiła już cztery ciężkie samochody gaśnicze dla jednostek w Żaganiu, Żarach, Sulęcinie i Słubicach. Ponadto ogłoszono już przetargi na drabinę mechaniczną o wysokości 40 metrów i samochód gaśniczy z funkcją piany sprężonej. Wozy otrzyma JRG w Nowej Soli.

Przeczytaj też: Nie publikuj zdjęć i filmów przedstawiających żołnierzy! "To cenne informacje dla wroga"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u