Dziś w nocy przestawiamy zegarki. Pamiętasz, w którą stronę?

26 marzec 2022
Autor: 
Adobe Stock Dziś w nocy przestawiamy zegarki. Pamiętasz w którą stronę?

Zmiana czasu na letni odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę marca. Oznacza to, że dzisiejszej nocy przestawiamy zegarki. Czy pamiętacie w którą stronę?

Oczywiście przestawiamy wskazówki z godziny 2:00 na 3:00, czyli przesuwamy wskazówki do przodu! Co oznacza godzinę snu mniej.

Nie tylko my przechodzimy na czas letni. Zegarki przestawiają przede wszystkim kraje Europy z wyjątkiem Islandii, Rosji i Białorusi. Poza tym krócej śpią dziś mieszkańcy USA, większość prowincji Kanady i Meksyku, Nowa Zelandia i południowo-wschodnie stany Australii, Paragwaj, Chile, Iran, Izrael, Jordania, Syria i Liban.

Zmieniając czas na letni i zimowy lepiej wykorzystujemy światło dzienne. Dziś w nocy śpimy krócej, ale dzięki temu przez kolejne pół roku lepiej wykorzystujemy światło dzienne i dłuższe letnie dni.

W Polsce po raz pierwszy zmianę czasu na letni wprowadzono w 1919 r.

Zatem pamiętajcie, dziś wskazówki przesuwamy o godzinę do przodu!

Czytaj także: Południowa obwodnica Zielonej Góry. Budowa ronda koło Świdnicy - będą spore utrudnienia (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Piramida prestiżu zegarków. Poznaj ranking ekskluzywnych marek zegarków

  Piramida prestiżu zegarków. Poznaj ranking ekskluzywnych marek zegarków

  Jeżeli jesteśmy zainteresowani tematem dobrej jakości zegarków i chcemy poszerzyć naszą wiedzę na ten temat, warto poznać ważne zagadnienie - piramida prestiżu zegarków. Na czym polega, jak wygląda klasyfikacja zegarków oraz w jaki warto się zaopatrzyć?

 • Zmiana czasu

  Zmiana czasu

  Zmiana czasu letniego na zimowy, czyli astronomiczny nastąpi w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października 2017 r.

 • Zmiana czasu na letni. Od 26 marca pośpimy o godzinę krócej

  Zmiana czasu na letni. Od 26 marca pośpimy o godzinę krócej

  W 2017 roku do czasu zimowego wrócimy 29 października. Mówi o tym obowiązująca bezterminowo dyrektywa UE ze stycznia 2001 r.: "Począwszy od 2002 r. okres czasu letniego kończy się w każdym państwie członkowskim o godz. 1 czasu uniwersalnego (GMT) w ostatnią niedzielę października".

 • Na zegarach już zima. Cofamy wskazówki o godzinę

  Na zegarach już zima. Cofamy wskazówki o godzinę

  W nocy z soboty na niedzielę będziemy spali godzinę dłużej, bo zmieniamy czas z letniego na zimowy. 30 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00. Do czasu letniego wrócimy 26 marca 2017 roku.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u