Trwa budowa przedszkola w Żaganiu. To inwestycja za ponad 12 milionów (ZDJĘCIA)

26 kwiecień 2022
Autor: 
Trwa budowa przedszkola w Żaganiu Fot. UM Żagań

Miejskie Przedszkole nr 6 w Żaganiu będzie miało nową siedzibę. Budowa już trwa, a prace idą zgodnie z harmonogramem. Wykonawca ma zdążyć do końca roku.

Budowa przedszkola w Żaganiu przy ulicy Żarskiej ruszyła 3 lutego 2022 roku. Miejsce znajdzie tutaj Miejskie Przedszkole nr 6, które obecnie znajduje się w dwóch wysłużonych budynkach. Ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

- To największa inwestycja w Żaganiu od dziesięcioleci. Pierwsze przedszkole od ponad 40 lat. Stan obecnego obiektu wyraźnie pokazuje, jak potrzebna jest ta inwestycja - mówi Andrzej Katarzyniec, burmistrz Żagania.

Budowa przedszkola w Żaganiu - jak idą prace?

Nowy obiekt na Osiedlu na Górce będzie składał się z 10 oddziałów przedszkolnych, w którym znajdzie się miejsce dla około 250 dzieci. Budynek będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych i energooszczędny. Dodatkowo stworzonych zostanie 20 miejsc parkingowych na terenie przedszkola.

Inwestycję za ponad 12 milionów złotych realizuje Zakład Usług Budowlanych Robert Łukasik z Trzemeszna. Zgodnie z planem wykonawca powinien zakończyć budowę do końca 2022 roku.

- Odbyła się już kolejna rada budowy, na której potwierdzono zgodny z harmonogramem postęp prac. Wykonawca nie zgłasza żadnych problemów związanych z budową - informuje Urząd Miasta Żagań.

Przeczytaj też: Tragedia koło Świebodzina. Mężczyzna utonął w jeziorze Paklicko Wielkie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u