"1200 gramów szczęścia". Prawdziwa historia o zielonogórskich lekarzach

27 kwiecień 2022
Autor: 
"1200 gramów szczęścia". Prawdziwa historia o zielonogórskich lekarzach Redakcja

Lubuszanka, zielonogórzanka Marta Maciejewska napisała powieść, którą poświęciła lekarzom szpitala oddziału neonatologii w Zielonej Górze. Autorka honorarium ze sprzedaży w całości przekaże Szpitalowi. 

 "1200 gramów szczęścia" to dramatyczna opowieść o miłości matki do przedwcześnie urodzonej córki w trudnych czasach pandemicznych. Choć sama bohaterka jest postacią fikcyjną to historia oparta jest na faktach. Córka Marty urodziła się w 7 miesiącu ciąży ważąc 1200gram. Z chwilą porodu rozpoczęła się dramatyczna walka lekarzy zielonogórskiego szpitala o życie dziecka i matki. Kobieta spędziła w szpitalu ponad 3 miesiące, podczas których prawie każdy dzień był walką. 

- Ta książka jest ukłonem w stronę lekarzy i pielęgniarek- informuje Marta Maciejewska. - Mam nadzieję, że pomoże ona kobietom w podobnej sytuacji dlatego też moje półroczne honorarium ze sprzedaży książki w całości zostanie przekazane na Oddział Neonatologii w Zielonej Górze na ratowanie wcześniaków. Jednocześnie wydawca książki Wydawnictwo Szara Godzina przekaże 1zł od każdej sprzedanej książki przez okres pół roku na ten sam cel.

5 maja 2022 r. o godz. 18.00 w Sali Dębowej Biblioteki Norwid odbędzie się autorskie spotkanie z Martą Maciejewską. W programie także minikoncert Przemysława Szczotko oraz rozmowa ze specjalistą neonatologiem ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

cytatEmilia czuje się wybranką losu. Osiąga sukcesy jako modelka, ma u boku ukochanego mężczyznę, z którym spodziewa się dziecka. Szczęścia nie burzy nawet szalejąca pandemia COVID-19. W jednej chwili ich codzienność zamienia się w horror. Emilia trafia do szpitala, a lekarze rozpoczynają długą walkę o życie nienarodzonego dziecka i matki. 1200 gramów szczęścia to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami dramatyczna opowieść o miłości matki do przedwcześnie urodzonej córki. To historia lęku, bólu i wychodzenia z traumy, ale także historia bycia szczęśliwą mamą.

Czytaj także: Młoda autorka z Kostrzyna nad Odrą powraca z kontynuacją powieści fantasy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u