Strażackie święto w Zielonej Górze. Zobaczcie zdjęcia! (FOTORELACJA)

28 maj 2022
Autor: 
Strażackie święto w Zielonej Górze. Zobaczcie zdjęcia! Redakcja

W Zielonej Górze odbyły się obchody Dnia Strażaka. Były awanse i odznaczenia dla zawodowców i ochotników. Państwowa Straż Pożarna wręczyła też jedno wyjątkowe wyróżnienie.

Dzień Strażaka przypada na 4 maja, ale jego obchody zaplanowano na cały maj. Świętuje zarówno Państwowa Straż Pożarna, jak i strażacy ochotnicy. Dziś Powiatowe Obchody Dnia Strażaka odbyły się w Zielonej Górze. Całość połączona była z jubileuszem 30-lecia PSP w Polsce.

Dzień Strażaka w Zielonej Górze - awanse i odznaczenia

Wydarzenie zaczęło się od mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Następnie pododdziały przemaszerowały na Plac Bohaterów Westerplatte, gdzie odbył się uroczysty apel.

W trakcie uroczystości wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe w korpusie aspirantów i podoficerów PSP, a funkcjonariusze otrzymali nagrody za wzorową realizację zadań służbowych. Ponadto strażacy zostali wyróżnieni medalami "Za Zasługi dla Pożarnictwa".

Własne wyróżnienia wręczył także prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. Strażacy PSP oraz ochotnicy z terenu miasta otrzymali medale "Za Zasługi dla Miasta Zielona Góra" oraz nagrody pieniężne.

Wyróżnieni za uratowanie życia

Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka wyróżniona została bohaterska postawa mieszkańców wsi Pierzwin w gminie Nowogród Bobrzański. Państwo Katarzyna i Piotr Jankowscy zareagowali, gdy 27 marca około godziny 2 w nocy w ich sąsiedztwie doszło do pożaru domu wielorodzinnego.

Pan Piotr, który jest strażakiem w OSP Niwiska, wyciągnął z płonącego budynku jedną osobę. Mężczyzna przeżył, ale nadal przebywa w szpitalu.

Przeczytaj też: Pożar budynku pod Zieloną Górą. Obiekt doszczętnie spłonął (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u