Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed silnymi porywami wiatru. Możliwe też burze

28 maj 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. IMGW ostrzega przed silnymi porywami wiatru

Pogoda Lubuskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Porywy mają osiągać prędkość 80 km/h.

Sobota, 28 maja, pod znakiem silnych porywów wiatru. Te można odczuwać już od godzin porannych. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla powiatów zielonogórskiego, nowosolskiego, żarskiego, żagańskiego, świebodzińskiego oraz międzyrzeckiego.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Alert obowiązuje od godziny 10:00 do 17:00. Jak podkreślają synoptycy, na terenie województwa lubuskiego możliwe są również lokalne burze.

Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, które mogą zostać poderwane przez wiatr. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami.

Przeczytaj też: Pożar budynku pod Zieloną Górą. Obiekt doszczętnie spłonął (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u